NOVICE - NOVOSTI - AKTUALNO

24.12.2021
Voščilo 2022!

Voščilo

26.11.2021 PD Litija vabi na 40. spominski planinski pohod na Tisje (550m)

Pohod bo v letošnjem letu organiziran malo drugače. Pohodniki boste lahko pohod samostojno opravili v času od 1.12.2021 do 2.1.2022. Na Tisju bo v tem času na voljo posebna vpisna knjiga in priložnostni žig. Svoj obisk zabeležite v vpisno knjigo. Na podlagi vpisa vam bomo priznali udeležbo na pohodu, ki jo bomo v evidenčni kartonček pohoda zabeležili na naslednjem pohodu, ki se ga boste udeležili. Takrat boste tudi prejeli posebna priznanja (značke oziroma plakete) v skladu s pravilnikom pohoda.

Na Tisje se lahko odpravite po naslednjih markiranih poteh:

-    iz Litije - po Zasavski planinski pot,
-    iz Kostrevnice - po Badjurovi krožni poti,
-    iz Javorskega Pila - po Badjurovi krožni poti.

Za dodatna pojasnila nam lahko pišete na pdlitija@gmail.com. Jubilej bomo popestrili z izborom najboljše fotografije iz pohoda, zato vas prosimo, da svoje utrinke ovekovečite in jih pošljete na pdlitija@gmail.com. Najboljše fotografije bodo nagrajene.  Vabimo, da z svojo udeležbo počastite jubilej.

UO PD Litija

26.11.2021 Izšla  je nova številka Obvestil PD Litija

/ OBVESTILA PDNOVEMBER /

1.10.2021 Projekt "Energetska in snovna prenova Planiskega doma Janče".

Planinsko  društvo Litija, kot lastnik planskega doma Janče, je v letu 2021 pridobila nepovratna sredstva  Republike Slovenije in Evropske unije. Z načrtovano energetsko sanacijo doma bomo poleg izboljšanja energetske učinkovitosti dom tudi estetsko in funkcionalno prenovili in bo tako privlačnejši za obiskovalce.

TRAJANJE PROJEKTA: od septembra 2021 do  junija 2022

Investicija obsega:
  • Obnovo celotnega zunanjega ovoja planinskega doma.
  • Vgradnjo sistemov za izkoriščanje odpadne toplote  - prezračevalni sistem.
  • Sanacijo sistema za zbiranje in uporabo deževnice.
  • Vgradnjo lastne čistilne naprave.
  • Namestitev stiskalnic za embalažo.
  • Namestitev košev za ločeno zbiranje odpadkov.

OPIS PROJEKTA /

3.6.2021 Spletni kviz Planinstvo do A do Ž - četrtek 10. junij 2021

V četrtek, 10.6.2021 si lahko ogledate ekshibicijski spletni kviz, v katerem se bodo "pomerili" mladinski odseki društev, ki so slavila na zadnjih treh tekmovanjih Mladina in gore ter domača ekipa PD Mozirje. Na kvizu bo sodelovala tudi ekipa OŠ Gradec in PD Litija. Zbrana sredstva bodo namenjena obnovi Mozirske koče.

Vstopnice so na voljo v:
- spltni trgovini PZS -  https://planinskatrgovina.pzs.si/category/spletni-kviz-za-mozirsko-koco
- spletni rgovini PD Mozirje -

Promicijski video si lahko ogledate tukaj.

VABLJENI.

Vabilo

3.6.2021Dan planicev 2021 - sobota 12. junij 2021 na Jančah

V letošnjem letu je zaradi aktualnih epidemioloških ukrepov, množično druženje oteženo, posledično Dan planincev 2021 ne more potekati v klasični obliki. Kljub omejitvam bomo duh povezovanja ohranili in se v soboto, 12. junija 2021, v hribe odpravili po različnih lokacijah po Sloveniji.

Vabljeni, da se pridružite obeležitvi Dneva planincev 2021 na Jančah.

/ VABILO /

3.6.2021 OBVESTILO - PISARNA PD LITIJA se ponovno odpira 10.6.2021

Spoštovani, obveščamo vas, da bo pisarna PD Litija ponovno odprla svoj vrata 10.6.2021.

Članarino za leto 2021 lahko še vedno sklenete tudi preko spleta (https://clanarina.pzs.si/).

UO PD Litija

15.2.2021FOTO NATEČAJ MDO - Zasavska planinska pot 2021.

Meddruštveni odbor Planinskih društev Zasavja razpisuje nagradni foto natečaj, kjer se vse vrti okoli Zasavske planinske poti. Več v razpisu.

/ RAZPIS  / PRIJAVNICA /

10.1.2021Programi izletov za leto 2021. Za vsakega se kaj najde!

/ SEKCIJA "SOKOL"  / DRUŽINSKI IZLETI / SEKCIJA SAVA / PD LITIJA /

10.1.2021Članarina 2021.

VEČ O ČLANARINI / VEČ O ČLANARINI  na strani PZSPRISTOPNA IZJAVA* /
* pristopno izjavo izpolnijo le novi člani
06.01.2020Programi izletov za leto 2020. Za vsakega se kaj najde!

/ SEKCIJA "SOKOL"  / DRUŽINSKI IZLETI / SEKCIJA SAVA / PD LITIJA /

28.12.2019Članarina 2020.

VEČ O ČLANARINI / VEČ O ČLANARINI  na strani PZSPRISTOPNA IZJAVA* /
* pristopno izjavo izpolnijo le novi člani

07.09.2016Nova rubrika: Novice članov društva

S septembrom uvajamo novo rubriko Novice članov društva. V avgustu smo prejeli dva prispevka, ki smo ju že uvrstili v rubriko. Vabimo člane, da nam na naš naslov
pošljejo prispevke, ki jih bomo objavili.

NOVICE ČLANOV DRUŠTVA /

02.03.2012 PROSTORI  PD  LITIJA, na ponoviški cesti 12  v Litiji.

Od 15.3.2012 naprej so uradne ure planinskega društva v Ukmarjevi vili na novi lokaciji, tako kot do sedaj ob četrkih med 16 in 18. uro.

/ LOKACIJA /

strani ureja Aleš Pregel